В різних соціальних мережах є дуже багато приколів, зв’язаних з проханням в кав’ярні не додавати звичайне молоко а використати один з найрізноманітніших замінників. Це може бути кокосове, мигдальне або ж просто безлактозне. Звідки взялась мода на ці продукти і чи дійсно воно корисніше?
Почнемо з того, що дійсно багато дорослих людей мають непереносимість лактози. Після одного стакану можуть з’явитись висипання на шкірі, почервоніння та свербіж. Також вона може викликати вздуття, діарею, нудоту чи блювання. Лактоза природним чином міститься лише в молоці людини та тварин, а також у продуктах, виготовлених на його основі. ”Безлактозне” це не просто продукт без вмісту молочного цукру, а молоко, що додатково містить фермент лактази, що розчеплює лактозу.
До вибору молока слід ставитись з обережністю. Надмірне доїння та інтенсивне годування корів з метою підвищення надоїв може призводити до запальних захворювань, зокрема маститу — це запалення молочної залози. У промисловому виробництві таке молоко повинне відсортовуватись і не потрапляти в продаж, але це не завжди контролюється належним чином. Для лікування маститу часто застосовують антибіотики, а їх залишки можуть потрапляти в продукт.
Бутрін Віталій
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
«Тато - найкращий на світі»: чому це добре і чому погано?
Чому дітям небезпечно ходити влітку без сонцезахисних окулярів?