Варто зазначити, що банан в помірних кількостях не завдає серйозної шкоди здоров’ю, проблеми можуть виникнути при надмірному споживанні або через певні індивідуальні особливості організму.
Наприклад, стиглі банани мають «недолік» у вигляді високого глікемічного індексу через вміст простих цукрів, таких як фруктоза, сахароза або глюкоза. Після вживання вони швидко потрапляють у кров та викликають швидкий стрибок рівня цукру в крові. Та для людей з цукровим діабетом такі різкі коливання можуть бути проблемними та потребують ретельного контролю.
Іншим проблемним аспектом є вміст вуглеводів, адже банан досить калорійний продукт, а для людей які контролюють свою вагу або дотримуються певних дієт, надмірне споживання бананів може призвести до перевищення денної норми калорій. Також існує думка, що банани можуть бути причиною закрепів, що є частково правдивим твердженням. Незрілі банани можуть сповільнювати травлення через вміст стійкого крохмалю, а стиглі банани, навпаки можуть сприяти нормалізації роботи кишківника через вміст клітковини.
Отже, вплив бананів на травлення є доволі індивідуальним явищем і залежить від ступеня його зрілості. Ще один міф про банани пов’язаний з вмістом калію, який дійсно є важливим для роботи серця та правильної регуляції кров’яного тиску. Проте, надмірне споживання калію є мало корисним для людей з захворюванням нирок, оскільки їх організм може не впоратись з виведенням надлишку цього мінералу
Банан не є шкідливим продуктом, а в більшості випадків він може бути частиною здорового раціону людини, проте, як і з будь-яким іншим продуктом харчування важливо знати міру в споживанні. Банани можуть бути частиною збалансованої дієти, і якщо прислухатись до свого тіла, цей солодкий фрукт принесе вам лише користь.
Біла Анастасія