Дієтологи рекомендують на постійній основі вживати так звані суперфуди, але важливо памʼятати, що для організму їхнє вживання є необхідним не тільки навесні, але й протягом усього нашого життя. Ось топ-5 суперфудів, які допоможуть підтримати якість здоров’я у повсякденній рутині.
1. Броколі - вважаються одним з найкорисніших овочів, вони включають в себе: вітамін С, К, В. Саме ці вітаміни допомагають організму підтримувати імунну систему та більше того, боротися з передчасним старінням. Також цей овоч є необхідним саме для тих людей, які мають проблеми зі згортанням крові та здоров’ям кісток. Окрім вітамінів, у броколі багато мікроелементів: калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, цинк. Найкраще готувати броколі на пару, щоб зберегти максимум корисних речовин.
2. Шпинат - це найкраще джерело заліза, магнію та вітаміну А, який важливий для здоровʼя слизових оболонок і шкіри. Цей листовий овоч підтримує здоровʼя шкіри, очей і серцево-судинної системи. Шпинат можна додавати у салати, омлети або готувати зелені смузі. Також у шпинаті є вода, приблизно 90% маси листя - саме це свідчення підходить ідеально для тих, хто бажає очистити організм та вивести токсини.
3. Авокадо - цей фрукт став одним з найпоширеніших суперфудів за останні роки. Він є багатий поживними речовинами, що несе в собі корисні жири такі як: вітамін Е і калій. Регулярне споживання авокадо допомагає нормалізувати рівень холестерину, підтримувати здоровʼя серця та шкіри.
4. Горіхи та насіння льону - це ідеальний компонент здорового перекусу. До прикладу льон несе в собі джерело омега - 3 жирних кислот, завдяки йому ваш організм знижує рівень холестерину й нормалізує травлення. Також мигдаль, який містить в собі вітамін Е, що підтримує молодість шкіри, магній для нервової системи та білок для м’язів.
5. Ягоди - їх можна вважати найсмачнішим корисним десертом. Завдяки їхній натуральності, вони не спричиняють різкого стрибка цукру в крові й підходять навіть для дієтичного харчування. Вживаючи їх регулярно, ми підтримуємо роботу серця, мозку, кишечника і імунітету.
Отже зараз найкращий період, аби зауважити на своєму харчуванні, та при бажанні змінити деякі звички, аби ваш організм не тільки споживав їжу при голоді, але й набирався поживних речовин протягом усього дня.
Тітарчук Карина