Дієта, підрахунок калорій, правильний вибір продуктів, а схуднути не вдається, в чому ж проблема? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Безлад на столі
Хаос, безлад, безліч предметів і продуктів на кухонному столі, при таких обставинах мозок даватиме сигнали нашому організму - скоріше «заїсти» стрес. Це відбувається незалежно від того, чи тільки їжа знаходиться на столі або присутні сторонні предмети, сам факт бардаку викликає безлад в думках.
Дуже велика різноманітність
Чим більше перебуває у вашій тарілці різних продуктів, тим більша ймовірність того, що ви будете переїдати. Це зовсім не означає, що слід харчуватися нудно, але подбати про різноманітність варто.
Великі тарілки
Чим більший посуд, тим мізернішою виглядає порція їжі в ньому. Вчені провели експеримент, і запропонували піддослідним на сніданок однакові порції вівсяної каші, одним її подали в широких тарілках, а іншим - в маленьких мисочках. Результат: ті, хто їв кашу з мисочок - не доїли, а учасники дослідження, яким подали кашу в тарілках, попросили добавки.
Нестача сну
Коли організм перебуває в стані стресу від нестачі сну, в мозку активізується центр задоволення, який пов'язаний з жирною і солодкою їжею. Ви налягаєте на калорії, тим самим організм поповнює нестачу сил і енергії.
Прийом їжі перед телевізором
Ви дивитеся улюблений серіал, це настільки захоплює вас, що ви не звертаєте увагу на кількість з'їденого. Співпереживання героям або емоції при розв'язці сюжету - підвищують рівень адреналіну в крові, і ви споживаєте набагато більше норми.
Шум
Вечеря в ресторані ще й в музичному супроводі, або музика в навушниках під час їжі (що, до речі, дуже шкідливо ще й для органів слуху) - ще один невідомий раніше фактор, який дає сигнал нашому організмуїсти більше.
Вживання їжі після конфлікту
Стрес, сильні емоційні переживання ми успішно заїдаємо солодким. Після напружених переговорів, візьміть за правило, вийти на вулицю, прогулятися 15 хвилин і заспокоїтися. Це краще, ніж відразу ж бігти на кухню і заохочувати себе шоколадом і тістечками.