Суглоби є той механізм людського організму, який дозволяє нам вільно рухатися. Тому, при наявності проблем з суглобами, може проявлятися результат повного припинення рухів всього тіла, або ж його певної частини. І одним з найпоширеніших захворювань суглобів можна вважати ревматоїдний артрит, який може бути зупинений, якщо діагностувати його ще на ранній стадії.
Існує багато способів дізнатися про наявність захворювання. Це може бути виявлення специфічних антитіл або ж клітин, а також присутність в крові, так званого, ревматоїдного фактора. Але, не дивлячись на те, як хвороба була виявлена, від неї необхідно позбавлятися, як можна швидше. Лікування ревматоїдного артриту може проходити двома основними шляхами. Це може бути медикаментозний і немедикаментозний методи. Якщо можна обійтися без хімічних препаратів, то лікар призначає відповідну дієту, а також помірну, але постійну, фізичну активність. При цьому необхідно пам'ятати про вагу і вік пацієнта, а також інших його особливості. А ось медикаментозні засоби припускають додавання базисних препаратів, які застосовуються на ранній стадії після виявлення захворювання. Оптимально буде використовувати таблетки не більше трьох місяців. За цей час можна добитися ремісії, щоб запобігти подальшому процес руйнування суглобів. Після цього можуть бути призначені профілактичні засоби.
Яка ж має бути дієта?
Окрему увагу при профілактиці ревматоїдного артриту потрібно звернути на харчування. Нездорова їжа може сприяти запаленню. Хоча дієта не може вилікувати ревматоїдний артрит, багато хворих повідомляють, про зменшення болю при введенні в раціон великої кількості ягід, фруктів, овочів, горіхів (крім пасльонових рослин, таких як томати, картопля, перець і баклажан). Потрібно вживати, принаймні, п'ять порцій фруктів і овочів щодня. Варто уникати таких продуктів, як білий хліб, макарони і цукор. У готуванні використовувати здорові кулінарні жири, такі як оливкова чи соняшникова олія.
Повна відмова від снеків, крекерів, тортів, пончиків, кофеїну, алкоголю і тютюну допоможе роботі суглобів. Тобто варто уникати продуктів з високим вмістом насичених жирів і високим вмістом цукру. Кращим напоєм будуть 6 - 8 склянок фільтрованої води в день. Жирні кислоти омега-3 можуть допомогти зменшити запалення. Потрібно ввести в раціон сою, рапсову олію, насіння льону та насіння гарбуза. Кислоти омега-3 також здатні зменшити шкідливий вплив кортикостероїдів, які часто призначають для лікування ревматоїдного артриту. Вони можуть також знизити ризик серцево-судинних захворювань. Але не варто забувати, що Омега-3 жирні кислоти можуть підвищити ризик кровотеч.
Яким би страшним ні здався діагноз "ревматоїдний артрит", не варто зациклюватися тільки на те, що захворювання невиліковне. Необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря, регулярно приймати прописані препарати, а також не забувати про щоденні фізичні вправи і здорове харчування. Такі комплексні зусилля з профілактики хвороби швидко стануть звичкою, а значить, ревматоїдний артрит не буде нагадувати про себе суглобовими болями.