Тому в таких випадках не можна просто сказати: «Потрібно їсти більше». Це вимагає, навіть потребує, повільного і ретельного процесу лікування: харчової реабілітації, простими словами - відгодовування.
Що таке харчова реабілітація і чому вона важлива?
Харчове відновлення з точки зору медицини — це введення їжі маленькими порціями після періоду голодування або хвороби. Зазвичай, це – страви, багаті на білки, жири та вітаміни, а іноді спеціальні суміші.
Організм залишається в стані стресу після тривалого дефіциту. Він звик виживати на мінімумі, сповільнюючи всі процеси, зберігаючи енергію. Якщо почати швидко їсти великі порції, наслідки можуть бути серйозними, аж до госпіталізації.
Рефідинг - синдром, або синдром відновлення харчування є, мабуть, найбільш небезпечним потенційним побічним ефектом повернення до харчування. Це стан, який може пошкодити серце, нирки, м'язи та нервову систему за короткий термін, якщо організм не матиме можливості адаптуватися до нової ситуації. У зв'язку з цим лікарі наголошують на необхідності проходження реабілітації під наглядом спеціалістів.
Як проходить реабілітація?
Пацієнт їсть невеликі порції їжі кілька разів на день, 5 - 6 разів, а в деяких випадках більше, залежно від його або її стану. Раціон складається з продуктів з високим вмістом білків, жирів і вуглеводів у високоперетравлюваній формі. Мета полягає не лише в «відгодовуванні», а й у відновленні довіри організму до їжі. Це терапія, спрямована на те, щоб допомогти організму згадати, що він у безпеці
Хто є потенційними кандидатами на харчову реабілітацію?
- Люди, які страждають на анорексію або емоційний голод;
- люди, які свідомо обмежували свій раціон протягом тривалих періодів;
- пацієнтам після операцій, інфіковані або ті, хто пережили тривалі кризові стани;
- люди, виснажені стресом, депресією або від хронічної психоемоційної напруги.
Ярина Гриновець