Надмірна засмага провокує депресію
17:00, 05 Лип 2018 · Категорія: Наука · Переглядів 1562 ·
Не варто засмагати надто багато.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Засмагати в солярії може бути шкідливо
|
Про те, що відвідування соляріїв може становити небезпеку для здоров'я людини, відомо вже давно. Американські вчені виявили ще один з побічних ефектів штучної засмаги.
Експерти спостерігали за станом здоров'я декількох тисяч любителів позасмагати в солярії. Після цього їм було запропоновано пройти психологічні опитувальники. Результати тесту показали, що піддослідні проявляють більшу схильність до пригнічених станів і відчувають тривогу, втому і не відчувають себе щасливими, якщо не побували на сеансі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надмірна засмага шкодить жіночому здоров'ю
Вчені з'ясували, що дію ультрафіолету можна порівняти із залежністю від сигарет. УФ-промені також сприяють виробленню гормонів щастя - ендорфінів. Не отримавши свою "дозу", любителі бронзової засмаги починали відчувати депресію. До такої залежності більше схильні люди зі світлою шкірою.
Експерти попередили про небезпеку надто частого відвідування солярію, адже це може призвести до раку шкіри. Медики рекомендують обмежити сеанси одним разом на два тижні, а тривалість процедури не повинна бути більше 5 хвилин.
При цьому вчені підкреслюють, що УФ-промені в помірних дозах корисні, так як під їх дією виробляється вітамін D.
Експерти спостерігали за станом здоров'я декількох тисяч любителів позасмагати в солярії. Після цього їм було запропоновано пройти психологічні опитувальники. Результати тесту показали, що піддослідні проявляють більшу схильність до пригнічених станів і відчувають тривогу, втому і не відчувають себе щасливими, якщо не побували на сеансі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надмірна засмага шкодить жіночому здоров'ю
Вчені з'ясували, що дію ультрафіолету можна порівняти із залежністю від сигарет. УФ-промені також сприяють виробленню гормонів щастя - ендорфінів. Не отримавши свою "дозу", любителі бронзової засмаги починали відчувати депресію. До такої залежності більше схильні люди зі світлою шкірою.
Експерти попередили про небезпеку надто частого відвідування солярію, адже це може призвести до раку шкіри. Медики рекомендують обмежити сеанси одним разом на два тижні, а тривалість процедури не повинна бути більше 5 хвилин.
При цьому вчені підкреслюють, що УФ-промені в помірних дозах корисні, так як під їх дією виробляється вітамін D.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:






12/06/2026
Кому потрібно бути дуже обережним із чаєм каркаде
13/06/2026
Як влітку уникнути кишкових інфекцій
13/06/2026
Добавки у хлібі, які збільшують його калорійність
12/06/2026
Чому буває відмирання тканин після уколу краси



