Якщо у вас виявлений цукровий діабет 2-го типу, необхідно переглянути свій спосіб життя, внести в нього жорсткі корективи. Часто тільки за допомогою правильного харчування і фізичних навантажень можна настільки поліпшити самопочуття, стабілізувати стан, що медикаментозне лікування не знадобиться.
Правильне харчування при діабеті - це виключення з раціону легкозасвоюваних або швидких вуглеводів: солодощів, варення, меду, здобної випічки, солодких фруктів. Але вони згодяться, якщо у вас різко понизиться рівень цукру в крові. У такий момент треба прийняти щось з швидких вуглеводів: випити склянку соку, з'їсти цукерку.
Щоб рівень глюкози не піднімалося занадто високо, не падав різко, організму потрібні продукти, що містять повільні вуглеводи і клітковину і сповільнюють зростання рівня цукру. Це гречка, зелень, хліб з висівками, макарони з твердих сортів пшениці, овочі.
Жири в крові викликають прогресування діабету, тому на них необхідно накласти табу. Майонез, ковбасні вироби замініть пісним м'ясом і рибою, нежирними молочними продуктами. Налягайте на сир - він покращує жировий обмін і нормалізує роботу печінки.
Приймати їжу треба часто, найкраще 5-6 разів день, але потроху, щоб рівень цукру залишався в межах норми. Якщо ви будете слідувати подібній дієті, багато діабетичних ускладнень вас минуть, знизиться вага, нормалізується тиск, зменшаться навантаження на серце і судини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про діабет, які варто знати кожномуРоль фізичного навантаження для полегшення перебігу діабету неоціненна. Завдяки їй підвищується чутливість організму до інсуліну, цукор в крові знижується, поліпшується загальний стан, підвищується імунітет і стійкість до стресів.
Але треба пам'ятати, що при посиленій руховій активності рівень глюкози може різко знизитися. Тому якщо вам належить тривалі фізичні заняття, прийміть перед ними трохи повільних вуглеводів (з'їжте бутерброд, випийте склянку кефіру). Уникнути стрибків цукру можна, якщо навантажувати себе фізично регулярно і не надто інтенсивно. Дуже корисні піші прогулянки, біг, плавання, просто прибирання квартири.
Існує кілька видів цукрознижуючих препаратів. При необхідності доповнити лікування медикаментами, лікар-ендокринолог вибере той засіб, який підійде вам, враховуючи ступінь тяжкості захворювання, індивідуальні особливості та характер перебігу цукрового діабету.