Наступ менопази - лякаючий для багатьох жінок етап життя. Це не тільки зловісне нагадування про клацання годинника всередині організму і про старіння, але ще і часом досить неприємні симптоми, включаючи не тільки класичні припливи і нічну пітливість, але загальний занепад сил, летаргічний стан, перепади настрою, різке зниження лібідо і багато іншого. Для боротьби з цими симптомами лікарі в останні роки все активніше прописують препарати, що збільшують штучно рівень естрогену в жіночому організмі, який різко падає після клімаксу. Прийом даних препаратів і називається гормонозаместительной терапією.
Преперати видаються англійською жінкам за рецептами, часто безкоштовним. Однак в останні місяці в країні почалася жорстка нестача в аптеках дотуються державою ліків, а їх вартість за комерційними цінами досить висока. Саме тому британські леді і кинулися в сусідні країни Європи, де ці препарати можна купити по більш щадним розцінками. Почався так званий гормональний туризм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гормональні препарати є небезпечними?Близько трьох чвертей жінок страждає від неприємних побічних ефектів менопаузи, а у 25% - серйозні і важкі симптоми. Минулої осені з аптечних полиць Англії зникли 15 різних ліків для ГРТ, 40% рецептурних препаратів недоуступно. Через терапію проходить 200 тисяч жінок, і багато хто з них готові вирушити в дорогу, щоб закупити дані ліки в інших країнах, включаючи і Росію, де їх вартість є однією з найнижчих в Європі.