Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Причини і лікування головного болю

23:30, 25 Лют 2013 · Категорія: Лікування · Переглядів 26008 · 

Головним болем, або цефалгією, називають суб'єктивні неприємні, болючі відчуття в області черепа і всередині його порожнини, які викликаються різними причинами. З головним болем стикався кожен хоча б раз у житті. Це одна із найбільш пропонованих скарг на прийомах терапевтів та лікарів практично будь-якої спеціальності. Вона відображає ознаки проблем не тільки в самій голові, але і в інших органах, наприклад, нирках чи кишечнику.


Головні болі як самостійну хворобу лікувати складніше

Головні болі як самостійну хворобу лікувати складніше




Чому болить голова

Головні болі виникають у результаті роздратування різного роду рецепторів і передачі від них інформації в головний мозок. Біль може викликати механічна причина, травма або удар, вплив хімічної речовини, температурне, фізичне, токсичне та інші впливи.

Рецептори можуть бути розташовані в шкірі голови, м'язах, судинах мозку, в області оболонок мозку. Їх подразнення сприймається суб'єктивно як різного роду хворобливі відчуття.

Головні болі виникають при неврологічних хворобах, остеохондрозі, хворобах серця і судин, особливо з підвищенням або різким зниженням тиску, при інфекціях і токсикозах, при різкій перевтомі, зловживанні міцними напоями, куріння, сильному шумі і задимлення в приміщеннях, різких пахощах та інших умовах.

Крім того, головні болі необхідно умовно розділити на два великі класи - це головний біль як симптом якого-небудь із захворювань (застуд, гіпертонії, діабету), їх називають вторинними болями, і головний біль як прояв самостійної хвороби - коли немає ніяких фізичних причин з боку організму для її розвитку.

Головний біль як проблема

Якщо з головним болем, який є симптомом хвороби, все досить зрозуміло (вона проявляється, коли людина хвора, і проходить при лікуванні хвороби), то з головним болем як самостійним захворюванням все складніше.

До такої форми болів відносять:

головні болі, що виникають від напруги;
напади мігрені;
кластерні болі;

Головні болі, що виникають внаслідок напруги, можуть проявлятися в молодому віці. Зазвичай вони формуються ближче до тридцятиліття. Ці болі помірні по інтенсивності, тривають від декількох годин до пари доби, не залежать від фізичних навантажень.

Болі при цьому явищі практично завжди двосторонні, основна їх локалізація - область потилиці, скронева або лобова зони. Болі за характером стискаючого характеру, немає нудоти і блювоти, однак іноді можуть виникати відмова від їжі, дратівливість від звуку або світла. Зазвичай такі болі посилюються при тривожності і депресії, проблеми з хребтом, прийомі кофеїну, анальгетиків або снодійних.

golovnye_boli.jpg

Кластерні болі частіше бувають у чоловіків, хоча жінка теж може з ними зустрітися. Це болісний біль в одній зоні, іноді викликає бажання навіть до суїциду, локалізується переважно навколо очей або скронях, на лобі, може віддавати в шию або потилицю.

Біль виникає різко, приступом і триває від чверті години до трьох годин підряд. Зазвичай він трапляється нападами по кілька разів на добу, особливо по ночах, і триває до місяця. При нападах на стороні болі можуть виникати специфічні симптоми - почервоніння очей, сльози, закладеність носа з рясним утворенням слизу.

Мігренозні болі відомі людству давно, нею страждав Понтій Пілат, але досі з нею не дуже ефективно справляються, хоча спроб її вилікування зроблено дуже багато. Болі при ній дуже сильні, в одній, рідше - в обох половинах голови. Хворий не сприймає світло, гучні звуки, його переслідує нудота і напади блювоти. При цій хворобі трапляються аури (нетривалі періоди провісників мігрені), напади депресії.

Як лікувати головні болі

При розвитку головного болю в результаті хвороб необхідно почати з лікування причин хвороби, а головні болі знімаються звичайними анальгетиками або протизапальними, жарознижуючими засобами.

Головні болі як самостійну хворобу лікувати складніше. При таких станах як мігрень, кластерні болі або гемікранія, необхідна допомога невролога. Такі хвороби можуть на кілька днів укласти людину в ліжко. Головні болі можуть давати ускладнення або маскувати проблеми в голові - пухлини, гідроцефалію, крововиливи.

При подібних болях перше, що необхідно зробити - відмовитися від куріння, прийому міцних напоїв - чаю, кави, газованої води з кофеїном і алкоголю. Крім того, частіше гуляйте на повітрі.

Головні болі напруги знімаються масажами шиї і плечового поясу, голкорефлексотерапією і прийомами релаксації. Відмінно знімають біль прийоми точкового масажу, самомасажу, теплові процедури на область гомілок і стоп. При хронічних болях напруги лікар призначає антидепресанти, курс седативних трав. Добре допомагають при періодичних болях напруги протизапальні засоби.

Перша допомога при головному болі

Прийміть будь-який анальгетик, який ви зазвичай застосовуєте, або аспірин, парацетамол або нурофен. Постарайтеся розслабитися. Викличте лікаря або зверніться до невролога за консультацією та підбором терапії. Тільки після обстеження лікар зможе підібрати вам засіб для полегшення болю.

У лікуванні мігрені і кластерних болів застосовуються специфічні препарати, що діють на особливі серотонінові рецептори в мозку. Полегшити напади допоможуть і народні методи - холод до голови, масаж і вплив на біологічно активні точки.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Перша допомога після контакту з борщівником
13:30
Фактори, які можуть викликати цукровий діабет
15:30
Як боротися з регулярними закрепами
13:30
Методи, які позбавлять вас метеоризму
0:20
Фізична активність під час хвороби Паркінсона
22:30
Продукти, котрі борються з хворобою щитовидної залози
12:30
Скільки триває реабілітація після апендициту
6:30
Методи діагностики псоріазу
9:30
Продукти, які варто їсти після артроскопії колінного суглоба
6:30
Що може зробити з пацієнтом терапевт на прийомі
15:30
Ознаки, котрі свідчать про защемлення нерва
10:30
Ознаки зневоднення, які вимагають бити на сполох
15:30
Три варіанти лікування щитоподібної залози
10:30
4 причини виникнення алергії
7:30
6 порад, як позбутися мозолів на ногах
17:30
Перша допомога при нападі епілепсії
9:30
Поради, котрі допоможуть не захворіти влітку
6:30
Як боротися з надмірною лупою на голові
1:20
Методи порятунку від сонячного опіку
12:30
4 болячки, які можуть активізуватися влітку
8:30
Як саме тополя шкодить нашому здоров'ю
23:30
4 причини регулярно приймати холодний душ
15:30
Небезпеки для здоров'я, котрі можуть бути на дачі
17:00
7 симптомів, з якими треба негайно викликати швидку
15:00
Методи, котрі допоможуть подолати біль голови без ліків
10:30
Як відновити мікрофлору кишківника після антибіотиків
6:30
Шкода, котру можуть спричинити краплі до носа
9:30
Фактори ризику, які можуть викликати остеопороз
7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
Здоров'я в соцмережах: