Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


6 питань про туберкульоз

02:30, 13 Лют 2013 · Категорія: Лікування, Інфекції · Переглядів 9080 · 

Одним з найбільш поширених інфекційних захворювань у світі на сьогоднішній момент є туберкульоз. Він викликається мікобактеріями, зокрема паличкою Коха або Mycobacterium tuberculosis. Саме цей німецький мікробіолог виявив бацилу, яка викликає туберкульоз. За свої дослідження в цій сфері він отримав Нобелівську премію.

Що ви не знаєте про туберкульоз

Що ви не знаєте про туберкульоз




Найчастіше туберкульоз вражає легені, рідко - інші органи. Це може бути шлунково-кишковий тракт, сечостатева система, молочні залози, жіночі статеві органи, очі, шкіра, лімфатичні вузли, кістки. Спосіб передачі цього захворювання - повітряно-крапельний. При інфікуванні туберкульоз може протікати приховано, в безсимптомній формі.

Симптоми при активній формі туберкульозу:

- Кашель з мокротою, який продовжується тривалий час, більше трьох тижнів;
- Кровохаркання;
- Незначно підвищена температура, яка тримається протягом довгого періоду часу, іноді висока температура і нічна пітливість;
- Зниження ваги і втрата апетиту;
- Швидка стомлюваність.

Навіть якщо у Вас всього лише один з симптомів, це привід звернутися до лікаря за медичною допомогою.
Діагностувати туберкульоз можна за допомогою флюорографії та рентгенографії, також потрібно здати біологічний матеріал для мікробіологічного дослідження і зробити туберкулінову пробу (реакція Манту). Лікування цього захворювання тривале (6-8 місяців), при цьому потрібно правильно підібрати курс лікування і дози препаратів і пройти цей курс лікування повністю, адже неправильне лікування може призвести до того, що туберкульоз прийме стійку до ліків форму.

Чи можна заразитися туберкульозом через коров'яче молоко?

Приблизно один з десяти випадків захворювання представлений позалегеневими формами туберкульозу. Мікобактерія може вразити будь-який орган людського тіла, крім волосся і нігтів. Найчастіше вона вибирає нирки, маскуючись під традиційні ниркові хвороби, наприклад, пієлонефрит. За статистикою, кожне четверте безпліддя пов'язане з ураженням мікобактерією статевої сфери. Нерідко вони завдають удару по суглобах, хребту. Фтизіатри-офтальмологи вважають, що половина осліплих з нез'ясованої причини втратили зір через туберкульоз очей.

Позалегеневими формами туберкульозу дійсно часто заражаються через продукти харчування, особливо через молоко хворих корів чи кіз. Так що неодмінно кип'ятіть парне молоко. Майте на увазі, що в сирі і маслі мікобактерія також почувається чудово.
Традиційний джерело зараження туберкульозом також м'ясо хворих корів, овець, курей. Сьогодні відомо близько п'ятдесяти домашніх і диких тварин, двадцять п'ять видів птахів, від яких можна підхопити туберкульоз. М'ясо, куплене з рук, ретельно проварювати або прожарювати.

coxxlmvthg.jpg

 Що робити, якщо при важкій формі туберкульозу повністю уражається одна легеня?

У дуже небагатьох лікувальних закладах надають подібну фтізіохірургічну допомогу. Без хірургічного втручання, на жаль, близько третини хворих помирають через 7-8 років. Тому чим раніше лягти на операційний стіл, тим більше шансів перемогти туберкульоз.

Хто частіше хворіє на туберкульоз?

Безумовно, сухоти найрідше приходить в благополучний будинок, де люди мають можливість піклуватися про своє здоров'я, повноцінно харчуються, без страху дивляться в майбутнє - їх імунна система набагато рідше дає збої. Серед інфікованих туберкульозом дуже багато бомжів, мігрантів, колишніх ув'язнених, соціально дезадаптованих особистостей - алкоголіків, наркоманів.

Існує і спадкова схильність до сухот: вихідці з Кавказу, із Середньої Азії хворіють нею набагато частіше, ніж уродженці середньої смуги.

Ну і, звичайно ж, підхопити паличку Коха ризикують ті, хто в силу професії контактує з великою кількістю людей, а також родичі хворих на туберкульоз. Особливо літні.

 Як заражаються туберкульозом?

Збудник передається повітряно-крапельним шляхом - через мокроту, яка розбризкується при кашлі, розмові, сміху або, висихаючи, потрапляє в організм, як ми вже говорили, з пилом. Пам'ятайте: добре піддається лікуванню недавно виявлене захворювання туберкульозом.
 

Чи ефективна проти хвороби протитуберкульозна вакцина, і чи потрібно її робити дітям?

У нашій країні вакцина БЦЖ робиться всім дітям на 4-7-й день після народження, у 6-7 років і 14-15. За винятком тих, кому вона протипоказана, таких приблизно 0,5%. БЦЖ рятує від смертельних форм туберкульозу: туберкульозного менінгіту, кавернозної пневмонії та інших.

У США цією ж вакциною прищеплюють дітей, які перебувають у контакті з туберкульозними хворими. Багато фахівців вважають, що БЦЖ ще й профілактика проти раку. Саме нею лікують деякі форми онкологічних захворювань.

Щорічно в школах, дитячих садах проводять тестування на туберкульоз біологічно активним препаратом туберкуліном - проба Манту. Батьки повинні знати, що у багатьох дітей шкіра в місці введення туберкуліну червоніє не у зв'язку із захворюванням, а через вакцинування БЦЖ. Тут необхідний індивідуальний підхід, і грамотний фахівець правильно "прочитає" пробу Манту.

Протипоказаннями для проби Манту - алергічні прояви, шкірні захворювання, епілепсія, гострі інфекційні хвороби та хронічні в період загострення.

Чи небезпечно жити в квартирі, де колись мешкав хворий на туберкульоз?

У квартирі, де жив хворий на туберкульоз, особливо, якщо він не дотримувався гігієнічних вимог, збудник захворювання може зберігатися довго. Але з ним можна впоратися. Дієвий спосіб обробити приміщення - бажано до і після ремонту - дезинфікуючим засобом, наприклад, розчином хлораміну. Можна це зробити самим, а можна запросити фахівців районної санепідемстанції. Добре, якщо ця квартира на сонячній стороні. Сонячне світло згубне для мікобактерій.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Перша допомога після контакту з борщівником
13:30
Фактори, які можуть викликати цукровий діабет
15:30
Як боротися з регулярними закрепами
13:30
Методи, які позбавлять вас метеоризму
0:20
Фізична активність під час хвороби Паркінсона
22:30
Продукти, котрі борються з хворобою щитовидної залози
12:30
Скільки триває реабілітація після апендициту
6:30
Методи діагностики псоріазу
9:30
Продукти, які варто їсти після артроскопії колінного суглоба
6:30
Що може зробити з пацієнтом терапевт на прийомі
15:30
Ознаки, котрі свідчать про защемлення нерва
10:30
Ознаки зневоднення, які вимагають бити на сполох
15:30
Три варіанти лікування щитоподібної залози
10:30
4 причини виникнення алергії
7:30
6 порад, як позбутися мозолів на ногах
17:30
Перша допомога при нападі епілепсії
9:30
Поради, котрі допоможуть не захворіти влітку
6:30
Як боротися з надмірною лупою на голові
1:20
Методи порятунку від сонячного опіку
12:30
4 болячки, які можуть активізуватися влітку
8:30
Як саме тополя шкодить нашому здоров'ю
23:30
4 причини регулярно приймати холодний душ
15:30
Небезпеки для здоров'я, котрі можуть бути на дачі
17:00
7 симптомів, з якими треба негайно викликати швидку
15:00
Методи, котрі допоможуть подолати біль голови без ліків
10:30
Як відновити мікрофлору кишківника після антибіотиків
6:30
Шкода, котру можуть спричинити краплі до носа
9:30
Фактори ризику, які можуть викликати остеопороз
7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
Здоров'я в соцмережах: