Підвищена стомлюваність, коли не допомагає відпочинок. Хронічна втома може бути проявом гіпотиреозу, стану, обумовленого тривалим, стійким недоліком гормонів. Людина набирає зайву вагу, особа стає одутлим, шкіра - сухою, голос - охриплим.
Тривожність, що переходить в панічні атаки, депресія теж можуть зумовлюватися порушеннями гормонального фону. Наприклад, депресія, з якої не вдається впоратися таблетками, може бути симптомом гіпотиреозу. Підвищена тривожність, навпаки, частіше зустрічається у людей з гіпертиреозом. А у чоловіків депресія може розвиватися на тлі низького рівня тестостерону або високого - естрогенів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фітогормони покращать стан у період клімаксуБолі в кістках і ламкість кісток. Остеопорозу особливо схильні жінки в менопаузі, це відбувається через зниження рівня естрогенів.
Ожиріння. Маса тіла може рости, в тому числі, при зниженні рівня статевих гормонів (чоловічий і жіночий клімакс), гіпотиреозі.
Підвищений артеріальний тиск. В даному випадку мова йде про симптоматичної ендокринної гіпертензії, тобто про підвищення артеріального тиску, головною причиною якого стало порушення роботи залоз внутрішньої секреції.
Розлади в ендокринній системі можуть викликати найрізноманітніші симптоми. Правильно їх оцінити і встановити точний діагноз може тільки фахівець.