1. Більше білка, мікроелементів і вітамінів.
З віком людина більше потребує мікро- і макроелементів, білків, жирів, вуглеводів і клітковини. Дефіцит білка, кальцію, заліза, вітамінів призводить до серйозних проблем зі здоров'ям.
Для отримання білка, кальцію і вітаміну А кожен день треба з'їдати страву з м'яса, риби або птиці, а один раз в тиждень - з печінки. Молоко, кисломолочні продукти, сир та яйця також повинні бути в меню, як і фрукти, овочі.
Літнім людям особливу увагу потрібно приділити вітаміну D, який необхідний для засвоєння кальцію. Його можна отримати в рибі, під час прогулянок і в харчових добавках.
Вітамін С підтримує імунітет і бере участь в обміні речовин. Його багато в болгарському перці, цитрусових, брокколі, ківі, полуниці і помідорах.
Для здоров'я людей у віці необхідний вітамін В12. Його недолік може привести до зниження тонусу, психологічних проблем.
2. Досить калорій
Чим старша людина, тим менше калорій їй треба. Нормою вважається 1 800 (у жінок) і до 2 200 ккал (у чоловіків). У літньому віці люди через неправильне харчування часто мають надлишкову масу тіла або, навпаки, страждають виснаженням. Вирішити цю проблему допомагає збалансоване харчування.
3. Більше рідини
Від кількості рідини в організмі літніх залежить виведення продуктів обміну речовин. Щоб уникнути цих проблем, потрібно вживати достатню кількість рідини з води, чаю, соків, супів. Корисними також є варені або запечені овочі та фрукти.
4. Спеції на столі
Спеції прискорюють обмін речовин і підтримують апетит. Головне, не захоплюватись прянощами, так як вони можуть мати протипоказання.
5. Режим харчування
Літній людині бажано приймати їжу 5 разів на день: сніданок, другий сніданок, обід, полуденок і вечеря. І найкраще їсти в певні години - так їжа засвоюється більш ретельно.
Як нагадали експерти, проявляти турботу до свого організму - це норма життя, особливо коли ти вже не молодий.