Діє як снодійне. За словами експертів, при відсутності протипоказань столова ложка меду перед сном корисна в якості натурального снодійного. Вміщені в меді глікоген і триптофан розслаблюють організм і покращують якість сну.
Знижує тиск. Це безсумнівно корисна для здоров'я властивість меду забезпечується присутніми в ньому антиоксидантним з'єднанням. За словами експертів, звичка регулярно вживати ложку меду пов'язана з кращого захищеністю від розвитку серцево-судинних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як мед та фрукти впливають на здоров'я?Спалює жир. Надзвичайно корисна властивість меду - це відмінний жироспалювач. При вживанні меду зменшується концентрація тригліцеридів в крові і прискорюється метаболізм. Як відзначають фахівці, мед сприяє підвищенню температури тіла і жир в ньому буквально плавиться.
Дає ефект антидепресанту. Мед вкрай корисний для здоров'я нервової системи. Він містить вітаміни групи В. Тіамін (вітамін В1), рибофлавін (В2) і піридоксин (В6) - головні антистресові вітаміни. При високих навантаженнях на нервову систему потреба в них різко зростає. Підсилюють дію меду як антидепресанту присутні в ньому селен і магній.
Продовжує молодість. Багато фахівців переконані, що, замінивши в своєму раціоні цукор на мед, можна відтермінувати наступ старіння, зокрема, успішно чинити опір слабкості, втомі, втраті тонусу, зморшкам. Мед має виражені антиоксидантні властивості: його компоненти активно протистоять зношуванню організму, зміцнюють імунітет і продовжують молодість.